Türk – Japon İnovasyon Zirvesi Gerçekleşti


Türk – Japon İnovasyon Zirvesi, Türk-Japon dostluğunun ticari iş birlikleri ile kalıcı ortaklığa dönüştürülmesini hedefleyen AOTS Türkiye tarafından Marriot İstanbul Şişli Hotel’de gerçekleşti. Dünyanın üçüncü büyük ekonomisi olan teknoloji devi Japonya ile Türkiye arasındaki ticari ve teknolojik faaliyetleri arttıracak bir ortak platform yaratmayı amaçlayan etkinliğe yoğun katılım sağlandı. Türkiye’nin önemli sanayi ve bilişim firmalarının üst düzey yöneticileri ve AR-GE yetkililerinin yanı sıra Türkiye’de faaliyet gösteren Japon sermayeli şirketlerin global temsilcileri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile ilgili kamu kuruluşu temsilcilikleri, Japonya Büyükelçiliği temsilcileri, KOSGEB temsilcileri gibi önemli misafirler de zirvede ağırlandı. Globaldeki etkinlik alanını her geçen gün arttıran IAS’de etkinlik alanındaki standı ile katılımcıları karşıladı.

Türk – Japon Dostluğunda Yeni Adım

Türk-Japon ticari ilişkilerine ev sahipliği yaparak bu ilişkilerin inovasyon odaklı işbirliklerine dönüşümünü sağlamayı hedefleyen Türk – Japon İnovasyon Zirvesi’nde Japonya’nın Türkiye yatırımlarına verdiği önem, değer ve sunduğu avantajlar Türk iş dünyasına tanıtıldı. Etkinlik alanındaki standında etkinliğin üst düzey katılımcılarını ağırlayan IAS, hem globalde hem de Türkiye’de yürüttüğü çalışmaları, yerli yazılım ürünü caniasERP ile sunduğu avantajları paylaştı. Uluslararası etkinliğini her geçen gün arttıran IAS, yeni pazarlardaki fırsatları gözlemlemek ve iş ortaklığı ağını genişletmek adına temaslarda bulundu.

Katılımcıların yoğun ilgisi ile tamamlanan Türk – Japon İnovasyon Zirvesi’nin, sürdürülebilir bir etkinlik dizisi haline gelerek iki ülke arasında oluşacak inovasyon köprüsünün sürekliliğini temin etmesi hedefleniyor. 

Canias-İAS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat